Všetko do k750i

Na tejto stránke nájdete všetko spoločné s mobilom Sony Ericsson k750i.

Tipy a triky

Tak tu je pár tipov a trikov zozbieraných z netu ale aj moje vlastné na základe dlhodobých skúseností. Dúfam, že vám pomožu.

a
Pokud píšete zprávu a chcete aktivovat/deaktivovat slovník T9, stačí podžet hvězdičku. Přidržením křížku lze aktivovat "Tichý režim" Stisknutím klávesy"C" při hovoru vypnete mikrofon. IMEI zjistíte po "naklikání" *#06# Pro rychlé spuštění spořiče stačí podržet křížek (ale ne dlouho, aby naskočil "Tichý režim") a při tom podržet nějakou číselnou klávesu. (Obě společně) Do servisního menu se dostanete pomocí >*<<*<* ( > a < jsou pohyby joysticku do strany) joystickem) V kalendáři se můžete pohybovat pomocí těchto zkratek: - 1 a 3 +/- týden - 4 a 6 +/- měsíc - 7 a 9 +/- rok Zvuky ztišíte/zesílíte pravými bočními tlačítky... Mačkáním hvězdičky v sms si můžete přepnout typ písma. Psaný text si můžete si označit. Stačí, když tlačítka na boku telefonu pro zesílení/ zeslabení zvuku přidržíte a následně joystickem posunujete doleva/doprava. Bohužel označený text nejde nijak zkopírovat... Některé modely umí i číst soubory typu .txt. U K750i a novějších to lze nahráním do složky Jiné a poté vybrat "Zobrazit". U starších modelů jako K700i to lze také, akorát trochu komplikovanějším způsobem. Soubor se nahraje do složky "Ostatní", z nabídky "Další" vyberte odeslat jak MMS. V MMS editoru se vám text ukáže, nefunguje ale diakritika...
V tomto případě záleží, jakou verzi firmware máte. U některých je možnost vypnutí zvuku fotoaparátu znemožněna kvůli speciálním zákonům proti špehování telefonem. Podobné je to i s hlasitostí přehrávání (MP3, rádio). Mne se to ale podarilo a to tak, že jsem si da tichej režím a už jsem mohl fotit i bez zvuku.
D750i je funkčně stejná jako K750i, má jen jiný vzhled (upravený pro T-Mobile) a nabídku telefonu upravenou pro T-mobile (Odkazy na T-Zones v menu atd.). Tlačítko nad joystickem slouží k přístupu na wap.

W800i je v podstatě K750i s větším zaměřením na hudbu. Má jiný design, standartně dodávanou paměťovou kartu o kapacitě 512 Mb, vylepšený hudební přehrávač, možnost vypnout telefonní část a zapnout mobil jen jako samostatný přehrávač (úspora baterie) a standartně dodávaná sluchátka jsou kvalitnější než u K750i, jejich součástí je i redukce na 3,5 mm jack.
V Nastavení při zapnutém videorekordéru změňte položku Režim snímání na volbu Vysoká kvalita videa.
Schémata, hry a veškerý další mobilní obsah, který je určený pro jeden z modelů K/D750i, W800i, bude bez výjimky fungovat i na druhých dvou modelech, protože jejich software má jen mírné úpravy.
Ve většině případů fungují hry z K700i i na K/D750i a W800i (a naopak), ale není to pravidlem. Zato schémata nejsou kompatibilní vůbec, K700i má o něco odlišnou strukturu nabídky.
Pouze QCIF (176x144) a níže. Telefon sice disponuje fullscreenem, který by video 176x220 pochopitelně zobrazil v původní kvalitě, ale při přehrávání videa s tímto rozlišením na vás čeká jen červená obrazovka.
Posledni komentare
06.05.2009 18:56:35: mne prehra aj 240x352
Opět potřebujete speciální program pro konverzi mezi formáty, jako MPEGable X4 Live nebo Xilisoft 3gp Video Converter a další
Potřebujete na to specializovaný přehrávač – namátkou Quicktime, Real Player nebo MPEGable Player a další.
1  
2